• Be patyčių konferencija 2024
  • Vaikų linijos Facebook puslapis
  • Vaikų linijos Instagram puslapis
  • Vaikų linijos Linkedin puslapis
  • Vaikų linijos Youtube kanalass
Pokalbiai internetu Vaikų linijoje
116 111 PAGALBA TELEFONU

Mokykliniuose sąsiuviniuose tinklalaidės ir animaciniai filmukai: pakalbėkime ne tik apie mokslus

Mokykla vaikų gyvenime, neabejotinai, užima svarbią vietą – čia ne tik kremtami mokslai, bet ir kuriami bei palaikomi santykiai, draugaujama, pykstamasi, sprendžiami iššūkiai, patiriamos įvairios emocijos. Kitaip sakant, mokykloje verda gyvenimas ir tikrai būna situacijų, kai norisi patarimo, informacijos ar palaikymo.

Mokyklinius sąsiuvinius leidžianti „Disco Products“ drauge su „Vaikų linija“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VVTAĮT) pristato vaizdo įrašus vaikams ir paaugliams aktualiomis temomis – juos galima rasti nuskenavus QR kodą, esantį mokyklinių „Disco“ sąsiuvinių viduje.

„Vaikų emocinį ir socialinį intelektą ugdantis vaizdo turinys puikiai papildo kitas mūsų produktų vertes: išskirtinį ir smagų dizainą, kuris pakelia nuotaiką, taip pat naudingas pedagogų parinktas formules, padedančias geriau mokytis. Be to, jaučiame, kad prisidėdami prie moksleivių visapusiško tobulėjimo, padedame siekti socialinio pokyčio, o tai mūsų įmonei taip pat labai svarbu“, – sako „Disco Products“ direktorius Jonas Variakojis.

Pradinukams animacija, vyresniems mokiniams – tinklalaidės

Pradinių klasių mokiniams skirti 5 animaciniai filmukai apie draugystės iššūkius, lyčių stereotipus, jausmų pasaulį, būdus, kaip stabdyti patyčias bei ko imtis, kai gauni nemalonią žinutę internetu. O 5–12 klasėms skirtuose sąsiuviniuose nuskenavus QR kodą, paaugliai ras nuomonės formuotojo, youtuberio Marto Tankevičiaus pokalbius su „Vaikų linijos“ psichologe Jurgita Smilte Jasiulione ir VVTAĮT vadove Ilma Skuodiene. Čia paliečiamos tokios paaugliams aktualios temos, kaip narkotikai ir žalingi įpročiai, vienišumas, kūno pokyčiai, savižala, kas yra tikri draugai, draugų išdavystė, patyčios, bendravimas internete, kas yra smurtas ir kaip jį atpažinti, kodėl pagalbos gali reikėti ir smurtautojui, kaip taikiai spręsti konfliktus.

„Vaikų linijos“ emocinės paramos koordinatorė Gerda Laumytė pasakoja, kad vaikai ir paaugliai kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais ir ne visada moka ar gali patys rasti tinkamų išeičių. Tokiais atvejais, svarbu rasti supratingų suaugusiųjų su kuriais būtų galima pasitarti ar jiems išsipasakoti. Taip pat visada galima paskambinti ar parašyti „Vaikų linijai“. Į emocinės paramos tarnybą vaikai ir paaugliai dažniausiai kreipiasi norėdami pasikalbėti apie santykius su draugaus, su šeimos nariais, apie sunkius jausmus ir nenorą gyventi, patyčias, bendravimą ir saugumą internete, mokyklinius sunkumus ir pan.

Anot „Disco Products“ vadovo J. Variakojo, tiek mūsų švietimo sistemoje, tiek daugumoje šeimų vis dar skiriama nepakankamai dėmesio ugdyti vaikų emocinį ir socialinį intelektą, todėl šia iniciatyva mokyklinių sąsiuvinių leidėjas nori prisidėti prie problemos sprendimo.

„Mes tikime, kad patirtis vaikystėje sukuria pagrindą žmogaus gyvenime ir daro didžiulę įtaką, koks jis bus toliau: ar kupinas nuoskaudų bei neigiamos patirties, ar pilnas gerų prisiminimų. Iššūkių gyvenime atsiranda, bet svarbu, kaip juos įveikiame, kaip sekasi vystyti vaiko gebėjimus, priimti įvairias emocijas, tvarkytis su iškilusiomis problemomis“, – įsitikinęs J. Variakojis.

1500 1001 Vaikų linija
Pasidalinkite:
Start Typing
116 111