• Be patyčių konferencija 2024
  • Vaikų linijos Facebook puslapis
  • Vaikų linijos Instagram puslapis
  • Vaikų linijos Linkedin puslapis
  • Vaikų linijos Youtube kanalass
Pokalbiai internetu Vaikų linijoje
116 111 PAGALBA TELEFONU

Pasaulinė vaikų diena

Su Pasauline vaikų diena! Ji skirta atkreipti dėmesį į vaiko teises ir skatinti visų pasaulio vaikų augimą ir vystymąsi visuotinėje taikoje bei vienybėje, todėl labai svarbu ugdyti suvokimą, kad bendruomenės ir visa visuomenė yra atsakingos už tai, kad vaikų teisės būtų gerbiamos ir ginamos.

Vaikų linija kasdien sulaukia beveik 300 vaikų ir paauglių kreipimųsi. Pokalbių metu jie dažnai mini, kad jaučiasi vieniši, nesuprasti, nepriimti, patiria patyčias, smurtą ar skriaudų. Girdėkime savo vaikus, matykime šalia esančiuosius.

Daugelyje Vakarų šalių (Airijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Kroatijoje, Kipre, Nyderlanduose, Prancūzijoje), Skandinavijos valstybėse lapkričio 20-oji minima kaip Vaikų diena, nes 1959 m. tą dieną priimta Jungtinių Tautų vaiko teisių deklaracija, o 1989 m. – Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, praplečianti ir konkretizuojanti Vaiko teisių deklaracijoje įtvirtintas vaiko teises ir jų apsaugos principus.

Lietuvoje Vaiko teisių konvencija ratifikuota prieš 28 metus ir tai reiškia, kad tada buvo prisiimti įsipareigojimai sukurti tokias socialines, kultūrines, ekonomines sąlygas valstybėje, kad vaiko teisės būtų gerbiamos ir užtikrinamas jų įgyvendinimas.

Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija – svarbiausias vaiko teisių dokumentas, apimantis visus vaiko gyvenimo aspektus, pilietines, politines, ekonomines, socialines ir kultūrines teises, kurias turi visi pasaulio vaikai. Tai išsamiausias kada nors sudarytas vaiko teisių dokumentas ir plačiausiai ratifikuota tarptautinė žmogaus teisių sutartis pasaulio istorijoje.

576 324 Vaikų linija
Pasidalinkite:
Start Typing
116 111